Az építkezés fázisai ?
Az építkezés fázisai ?

Egyszerű festéssel megújíthatók a tetőcserepek

2020.11.08

Ha a tetőcserepek műszakilag még átlagos vagy annál jobb állapotban vannak, de esztétikailag cserére szorulnának, kitűnő megoldást nyújthat az Isonit GL 20 tetőfesték, mely újjá varázsolja a tető színét, kis költséggel, gyorsan és tiszta munkával.

Az Isonit GL 20 tetőfestéket speciálisan betoncserepek, szálcement palák (alapozó használata szükséges) és alapozott acéltetők festésére és felújítására fejlesztették ki. A termék nem alkalmazható kerámiacseréppel és természetes palával fedett felületeken. Használat előtt a tetőt meg kell tisztítani a rátelepedett mohától és algától, majd – ecsettel, hengerrel vagy szórópisztollyal – felhordható a festék.

Egyszerű festéssel megújíthatók a tetőcserepek

Az Isonit GL 20 tetőfesték alkalmazásának előnyei:

  • a rendkívül rugalmas bevonat eltömíti a hajszálrepedéseket;
  • víztaszító felületet képez a régi tető felületén;
  • tartósan szép, megújult színt kap a tető;
  • a bevonat jó páraáteresztő képességű;
  • kiválóan tapad a tetőfedő anyagokra;
  • egyszerűen bedolgozható és nagyon gyorsan szárad.

 

Rendkívül egyszerű alkalmazhatóság

A vizes bázisú Isonit GL 20 tetőfesték felhordása történhet ecsettel, hengerrel vagy szórópisztollyal. Mivel a termék fagyveszélyes, ezért +8°C alatt nem alkalmazható. A túl gyors száradás sem jó, ezért felhordása +30°C felett sem javasolt.

A festendő tetőfelületről a szennyeződéseket, zsírt, olajat, mohát és/vagy algát el kell távolítani. A felületnek festés előtt száraznak kell lennie.

Az Isonit tetőfesték 2 rétegben kell felhordani a felületre. Betoncserepek esetén az első rétegnél – a jobb felületi tapadás érdekében – 20 százalékos vizes hígítást alkalmazzunk, a második rétegnél ne hígítsuk a terméket. A két réteg felhordása között a száradási időt (+20°C hőmérsékleten 2 óra) be kell tartani. A frissen festett felületet eső nem érheti.

 

Tetőcentrum Kft.

Építkezési fázis:

5. Falak, tetők, nyílászárók

Tartsa naprakészen saját listáit, dokumentumait!
JELENTKEZZEN BE, illetve REGISZTRÁLJON!

Tennivalók listája

A tervezőnek statikust – és szükség esetén talajmechanikai szakembert – is be kell vonnia az alapozás megtervezésébe. A vízszigetelésnek az épület szerkezeteit teljes mértékben el kell választania a talajtól, a nedves felületektől.

Bővebben >>>>

A hő- és hangszigetelési igénytől, bizonyos környezeti adottságoktól, illetve az építtető ökológiai tudatosságától is függ, hogy milyen falazóanyagot érdemes választani. 

Bővebben >>>>

A fa, a műanyag és a fém anyagú nyílászárók mellett vegyes szerkezetűek is kaphatók.

Bővebben >>>>

A vasbeton födémeknél a legköltségesebb tétel a zsaluzat, emiatt sok alternatív megoldás van terjedőben.

Bővebben >>>>

A legfontosabb kérdés, hogy lapostetőt vagy magastetőt szeretnénk-e – és ez utóbbi esetében milyen hajlásszögűt. Ezután következhet az anyagok kiválasztása.

Bővebben >>>>

A legfontosabb fázisoknál lényeges a műszaki ellenőr jelenléte.

Bővebben >>>>

Ha valami ránézésre „nem stimmel”, az valószínűleg nem felel meg a szabványnak sem.

Bővebben >>>>

A szigetelés nagyon nehezen és drágán javíttatható - ne kössünk kompromisszumot!

Bővebben >>>>