Az építkezés fázisai ?
Az építkezés fázisai ?

Ultravékony kőfurnér burkolat homlokzatokra

2020.06.18

Napjainkban a kőburkolat mondhatni reneszánszát éli – szinte már elképzelhetetlen egy új ház kővel burkolt kisebb-nagyobb felületek nélkül. Sokszor azonban gondot okoz, ráadásul jelentős pluszköltségekkel jár vastagabb kőburkolat elhelyezése szerelt homlokzaton. Az ultravékony Slate Design LiteStone kőfurnér burkolat nagymértékben egyszerűsíti, gyorsítja, megkönnyíti a homlokzati kivitelezést.

A 100 százalékban természetes pala felületű, üvegszál erősítésű műgyanta hordozóval rendelkező, mindössze nagyjából 2 mm vastag Slate Design LiteStone kőfurnér burkolat a kültéri falburkoláson kívül természetesen beltéren, vizeshelyiségekben, sőt akár bútorfrontokon is alkalmazható! Az elenyésző, mindössze 1,5-1,8 kg-os négyzetmétersúlyának köszönhetően konzolozás, előtétfalazás nélkül, ragasztással valósítható meg az épületek burkolása hőszigetelt homlokzaton vagy akár vasbeton felületen is. Üvegszövet hálóval bevont XPS vagy fehér/grafitos EPS hőszigetelő lapokon egyaránt alkalmazható. A lapok elenyésző vastagsága, illetve hajlékonysága miatt könnyűszerrel használható íves felületek burkolására is, akár 40 cm-es görbületi sugárig.

Az ÉMI minősítéssel rendelkező, 23 féle természetes pala struktúrában elérhető Slate Design LiteStone kőfurnér lapok meglehetősen nagy, 122×61 cm-es standard lapméretekben vásárolhatók meg, de 210×105 vagy akár 244×122 cm-es óriási táblaméretekben is rendelhetők.

A széles választékban elérhető agyagpala, illetve csillámpala struktúrákon kívül az ultravékony Slate Design kőfurnér lapok immár választhatók különböző homokkő, valamint mészkő felületekkel is. A Slate Design kőfurnér burkolatok tetszőlegesen alkalmazhatók nagyobb összefüggő felületeken vagy kisebb egységekben, díszítőelemként, utóbbi esetben akár zárt, szoros illesztéssel is. A kőfurnér lapok palafelülete, hasonlóan a hagyományos vastag, természetes kőburkolatokhoz, nedvszívó, ezért a burkolat felületi szépségének és tisztántartásának megőrzése érdekében javasolt a felület impregnálása.

 

Slate Design Kft.

Építkezési fázis:

5. Falak, tetők, nyílászárók

Tartsa naprakészen saját listáit, dokumentumait!
JELENTKEZZEN BE, illetve REGISZTRÁLJON!

Tennivalók listája

A tervezőnek statikust – és szükség esetén talajmechanikai szakembert – is be kell vonnia az alapozás megtervezésébe. A vízszigetelésnek az épület szerkezeteit teljes mértékben el kell választania a talajtól, a nedves felületektől.

Bővebben >>>>

A hő- és hangszigetelési igénytől, bizonyos környezeti adottságoktól, illetve az építtető ökológiai tudatosságától is függ, hogy milyen falazóanyagot érdemes választani. 

Bővebben >>>>

A fa, a műanyag és a fém anyagú nyílászárók mellett vegyes szerkezetűek is kaphatók.

Bővebben >>>>

A vasbeton födémeknél a legköltségesebb tétel a zsaluzat, emiatt sok alternatív megoldás van terjedőben.

Bővebben >>>>

A legfontosabb kérdés, hogy lapostetőt vagy magastetőt szeretnénk-e – és ez utóbbi esetében milyen hajlásszögűt. Ezután következhet az anyagok kiválasztása.

Bővebben >>>>

A legfontosabb fázisoknál lényeges a műszaki ellenőr jelenléte.

Bővebben >>>>

Ha valami ránézésre „nem stimmel”, az valószínűleg nem felel meg a szabványnak sem.

Bővebben >>>>

A szigetelés nagyon nehezen és drágán javíttatható - ne kössünk kompromisszumot!

Bővebben >>>>