Az építkezés fázisai ?
Az építkezés fázisai ?

Fehér homlokzat – de MILYEN fehér?

2021.03.27

A klasszikus fehér vakolt homlokzat mindig népszerű marad, és különösen hatásos lehet abban az esetben, ha a házon más – jellemzően sötétebb árnyalatú – anyagok mellett jelenik meg, mint amilyenek a kerámia, a fa, a kő és a fém anyagú szerkezetek, felületek. A fehér szín azonban a homlokzatok esetében sosem „tisztán” fehér; több különböző árnyalat közül lehet választani.

 

 

A Baumit megalkotta a fehér számtalan lehetséges árnyalatából a 12 legszebb színt tartalmazó egyedi színkollekciót, amellyel – mint közleményükben fogalmaznak – „időtlen megjelenést biztosíthatunk” az épületünk számára. 

„Színpalettánk kiegészítéseként megszületett „a fehér árnyalatai” színcsalád, amelynek tagjai első pillantásra mind fehérnek tűnnek, de tüzetesebb vizsgálat után látható, hogy különféle színezetek színsoraiban a fehérhez a legközelebb álló, de emberi szemmel még megkülönböztethető árnyalatokról van szó” – idézi a közlemény Kékesy Pétert, a Baumit alkalmazástechnikai vezetőjét.

 

(Kattintással nagyobb méretben megnyithatók a képek.)

 

A színkollekció a csillagfehértől (Star) az elefántcsontszínig (Ivory), az opáltól (Opal) a jég (Ice) színéig számos választást kínál. Mind a 12 fehér színárnyalat elérhető a Baumit StartTop, SilikonTop és CreativTop vékonyvakolatokban, valamint a StarColor és SilikonColor homlokzatfestékekben. A meleg fehér színek piros, narancssárga és sárga árnyalatúak, ami lágy fényt és barátságos hangulatot eredményez, míg a hűvösebb fehéreknek a zöld, kék és lila árnyalatuk elsősorban tiszta és friss külsőt sugároznak.

Ezen tényeknek akkor van igazán jelentőségük, amikor a fehér 12 különböző árnyalatait más és más színekkel együtt szeretnénk harmóniába állítani. Ilyenkor ugyanis az alig észlelhető különbségek hirtelen láthatóvá válnak. A 12 különféle fehér árnyalat pedig így alkalmas arra, hogy bármilyen színű környezetben, különböző színekkel kombinálva tökéletesen ellássa azt az esztétikai funkciót, amelyet szánunk nekik.

 

(Forrás: Baumit-sajtóközlemény)

 

Építkezési fázis:

5. Falak, tetők, nyílászárók

Tartsa naprakészen saját listáit, dokumentumait!
JELENTKEZZEN BE, illetve REGISZTRÁLJON!

Tennivalók listája

A tervezőnek statikust – és szükség esetén talajmechanikai szakembert – is be kell vonnia az alapozás megtervezésébe. A vízszigetelésnek az épület szerkezeteit teljes mértékben el kell választania a talajtól, a nedves felületektől.

Bővebben >>>>

A hő- és hangszigetelési igénytől, bizonyos környezeti adottságoktól, illetve az építtető ökológiai tudatosságától is függ, hogy milyen falazóanyagot érdemes választani. 

Bővebben >>>>

A fa, a műanyag és a fém anyagú nyílászárók mellett vegyes szerkezetűek is kaphatók.

Bővebben >>>>

A vasbeton födémeknél a legköltségesebb tétel a zsaluzat, emiatt sok alternatív megoldás van terjedőben.

Bővebben >>>>

A legfontosabb kérdés, hogy lapostetőt vagy magastetőt szeretnénk-e – és ez utóbbi esetében milyen hajlásszögűt. Ezután következhet az anyagok kiválasztása.

Bővebben >>>>

A legfontosabb fázisoknál lényeges a műszaki ellenőr jelenléte.

Bővebben >>>>

Ha valami ránézésre „nem stimmel”, az valószínűleg nem felel meg a szabványnak sem.

Bővebben >>>>

A szigetelés nagyon nehezen és drágán javíttatható - ne kössünk kompromisszumot!

Bővebben >>>>